Нова Година 2019 во БУДВА Да ја дочекаме оваа Нова Година заедно на море, топла клима, весела и дружељубива атмосфера ...
Прочитај повеќе
Нова Година 2019 во Букурешт и откривање на мистичната Трансилванија 28.12-02.01.2019 Дали сте спремни за Нова Година 2018 во БУКУРЕШТ? ...
Прочитај повеќе
Нова Година 2019 во Софија Да ја дочекаме оваа Нова Година во Софија заедно, во весела и дружељубива атмосфера … ...
Прочитај повеќе
БУКУРЕШТ И ТРАНСИЛВАНИЈА – CHRISTMAS MARKET             Романија — земја во југоисточна Европа. Граничи со Украина и Молдавија на североисток, ...
Прочитај повеќе
Драги читатели Во овие дождливи денови кај нас, идеално би било да сме на сонце и плажа со коктел во ...
Прочитај повеќе
Сакате сјајна и убава коса? Сега достапно и кај нас. Во фризерското студио Атена промоција на ботокс третманите за коса ...
Прочитај повеќе
Со доаѓањето на есента како и започнување на школската година, се повеќе вирусите и инфекциите ни стануваат непријатно секојдневие. Честопати ...
Прочитај повеќе
Најмалку 22 луѓе биле убиени и 50 повредени на синоќешниот концерт на Ариана Гранде во Манчестер вчеравечер. Тајм.ком ги пренесува ...
Прочитај повеќе
Пејачот Крис Корнел, поранешен член на бендовите Саундгарден и Аудиослејв почина на 52 годишна возраст. – соопшти неговиот портпарол. Познатиот ...
Прочитај повеќе