КОЗМЕТИЧКА ОПРЕМА – НЕГА И ФАРБИ ЗА КОСА

КОЗМЕТИКА ЗА КОСА

За повеќе информации: 070/ 278 - 007

VICISKI COMMERCE увозник и дистрибутер на висококвалитетниот бренд на козметика за коса и фарби KEUNE.
Производи за нега на косата со кератин KERATIN SMOOTH кој ја прават косата мазна и сјајна (шапмпони со кератин, маски, серуми...)
CARE DERMA палета на производи кои го поттикнуваат растот на косата, DERMA REGULATE-производи за регулација на масната коса
DERMA EXFOLIATE-идеален производ против првут.
TINTA COLOR- шампон и регенератор кој се премиум формула без сулфати и парабени која содржи единствена технологија за трострука заштита, врз база на протеини од свила, УВ заштита ЛП300 стабилизатор на бојата.
SATIN OIL-за неверојатно свиленската, мека и сјајна коса.
COLOR BRILLIANZ- го спречува паѓањето на боја кај обоената коса.

VITAL NUTRITION- есенцијални минерали кои значително го подобруваат квалитетот на косата која е сува, оштетена и слаба. Ја хидрираат внатрешната структура, а NUTRI INJECTION технологијата ја обновуваат и ревитализираат оштетената коса.
CURL CONTROL-за креација на нежни, еластични локни без “FRIZZY” EFEKT.
COLOR CRAVING- за сите стилисти кои ги карактеризира страста за боја.

Контакт

Град: Скопје
Адреса: 36 бр.2А - Илинден
Тел. број 1: 02 2550 - 399
Тел. број 2: 070/ 278 - 007