ЕУРОФАРМ КОЛАГЕН СМ

Еурофарм – Колаген СМ

Колаген СМ е специјална комбинација на активни состојки кои учествуваат во подобрување на функционалност на зглобовите, ноктите, косата и кожата.
Состав:
пептан-Колаген(хидролизиран колаген Тип 1 од риба) 5000мг
Витамин Ц 80мг
Витамин Е 18,2мг
Витамин Б6 1,68мг
глукозамин 1мг
хијалуронска киселина 1мг
екстракт од црн бибер
масло од пореч(Омега 6)
Пакување
Шише од 500 мл со вкус на портокал
Дозирање:
1 доза од 20 мл на ден, директно или растворена во чаша вода или сок, непосредно пред спиење.
За повеќе информации на следниот линк.

Контакт

Град: Скопје
Адреса: ул. Антон Панов бр. 5
Тел. број1: +389 2 321 27 00
Е-маил: eurofarm@eurofarm.com.mk
Веб страна: Еурофарм - Колаген СМ