Драги читатели Во овие дождливи денови кај нас, идеално би било да сме на сонце и плажа со коктел во ...
Прочитај повеќе
Сакате сјајна и убава коса? Сега достапно и кај нас. Во фризерското студио Атена промоција на ботокс третманите за коса ...
Прочитај повеќе
Со доаѓањето на есента како и започнување на школската година, се повеќе вирусите и инфекциите ни стануваат непријатно секојдневие. Честопати ...
Прочитај повеќе
Најмалку 22 луѓе биле убиени и 50 повредени на синоќешниот концерт на Ариана Гранде во Манчестер вчеравечер. Тајм.ком ги пренесува ...
Прочитај повеќе
Пејачот Крис Корнел, поранешен член на бендовите Саундгарден и Аудиослејв почина на 52 годишна возраст. – соопшти неговиот портпарол. Познатиот ...
Прочитај повеќе
Мистично привлечен, спакуван во историски приказни. Обоен од влијанија на најразлични цивилизации, фасцинира со природна убавина и освојува со искуства ...
Прочитај повеќе
Оваа година апсолутен хит ќе биде ,,враќање на 70-тите,,…..Висок струк , панталони со широки ногавици и добро искомбиниран појас, а ...
Прочитај повеќе
Системите за греење се незаменлив дел од инсталацијата во домаќинствата. Каков систем на греење ќе изберете , се разбира тоа ...
Прочитај повеќе
Според прогнозата на сајтот за метеоролошки сервис, Акуведер, топлата есен ќе настапи како последица на антициклонот кој претежно ќе ја ...
Прочитај повеќе
Фестивалската сезона роди нов тренд. Забавниот двоен кок стана најновиот хит кај фризурите. Едноставно фатената коса во две високи мали ...
Прочитај повеќе